Kaip išgauti dekoratyvinio betono efektą

Primacol Decorative dekoratyvinis betonas skirtas naudoti pastatų viduje. Su juo, priklausomai nuo lūkesčių ir įrengimo būdo, galima išgauti daug įdomių dekoratyvinių efektų – ir lygų, blizgantį paviršių, panašų į vibravimo būdu sutankinto betono paviršių, ir struktūrą su įdomiai atrodančiomis ertmėmis bei įdubomis, ir plytų iš architektūrinio betono imitaciją. Sienos, dekoruotos Primacol Decorative dekoratyviniu betonu, ypač dera šiuolaikiško ar pramoninio stiliaus patalpose ir puikiai dera su stiklo, medžio ar metalo elementais.

Pristatome pasirinkto efekto kūrimą „žingsnis po žingsnio“.

Prieš pradedant kurti efektą reikia atitinkamai paruošti pagrindą. Jis turi būti stabilus, sausas, lygus, be dulkių, dažų ir klijų. Visas silpnai sukibusias dalis reikia pašalinti, ištrupėjusias vietas, jeigu jų yra, užlyginti. Paskui su dažymo voleliu visas paviršius gruntuojamas gruntu Primacol Decorative. Tai paruošta naudoti emulsija, kuria rekomenduojama sutvirtinti pagrindą, kad būtų sumažintas drėgmės absorbavimas ir optimizuotas sukibimas. Gruntuotas sienos paviršius tampa elastingesnis, atsparus įbrėžimams, jo drėgmės absorbavimas sureguliuotas, todėl lengviau sukimba su pastomis ir struktūriniais dažais. Taip paruoštas pagrindas paliekamas džiūti 12 valandų.

Paruošus pagrindą pradedamas kurti efektas. Primacol Decorative dekoratyvinis betonas yra paruoštas naudoti gaminys, kurį reikia tiktai gerai sumaišyti prieš naudojant. Atidarius talpyklą ir kruopščiai sumaišius, dekoratyvinį betoną su dažymo voleliu reikia užtepti ant maždaug 1 m2 ploto paviršiaus. Tai leidžia išvengti situacijos, kai dalis užteptos dažų masės išdžiūsta nedekoruota, o kita dalis dar yra drėgna ir ją galima dekoruoti.

 

 

Prieš išdžiūstant dekoratyvinį betoną reikia išlyginti su plastikine mentele. Šį veiksmą reikia kartoti tol, kol padengiamas visas dekoruoti skirtas paviršius. Tada siena paliekama džiūti 24 valandas.

 

 

 

Praėjus šiam laikui vėl, kaskart ant 1 m2 ploto paviršiaus, su dažymo voleliu užtepamas antras dekoratyvinio betono sluoksnis, paliekant galimus trūkumus.

 

 

 

Kol dažai dar neišdžiūvo, reikia švelniai, apskritais judesiais išlyginti nudažytą paviršių su plastikine mentele, pridedant ją prie sienos plokštuma. Šį veiksmą reikia kartoti tol, kol padengiamas visas dekoruoti skirtas paviršius.

 

 

 

Maždaug po 15–20 minučių, įsitikinus, kad ant sienos užtepta medžiaga jau išdžiūvo tiek, kad nelimpa prie įrankio, reikia imti venecijietišką mentelę ir pridedant ją prie sienos plokštuma apskritais judesiais dar kartą išlyginti dekoruojamą plotą. Tada dekoratyvinio betono grūdeliai tinkamai sugula ir galima sėkmingai pašalinti visus nelygumus. Paviršiuje lieka tiktai smulkios, betonui būdingos įdubos.

Praėjus parai paviršius nuvalomas pašalinant nesukibusius likučius. Tam tikslui naudojamas teptukas. Paskui su teptuku arba dažymo voleliu siena padengiama Primacol Decorative dekoratyviniu laku. Lakuojant reikia atidžiai žiūrėti, kad nebūtų nuotėkių, kurie neigiamai paveikia galutinį vizualų efektą.

Esant poreikiui šį veiksmą pakartoti ir palikti sieną džiūti 24 valandas.

Šiam efektui Jums reikės šių produktų

Primacol Kontakt gruntas

6,99 
Į krepšelį

Dekoratyvinis betonas

48,59 
Prekės ženklas

Primacol

Betono spalvos

Elbrus, Mont Blanc

Dengiamumas m²/l

0,5 – 0,8

Vidaus / lauko darbams

Vidaus

Talpa

8kg

Kilmės šalis

Lenkija

Primacol Dekoratyvinis lakas

11,99 
Į krepšelį