Kaip išgauti dekoratyvinį efektą su aukštos kokybės tinku – Travertinu

Primacol Decorative Travertin yra aukštos kokybės tinkas natūralių kalkinių rišiklių ir marmuro dulkių pagrindu. Išdžiūvęs sudaro tvirtą dangą, imituojančią perkirstą travertiną su matomais jo vidaus struktūros elementais – natūraliomis ertmėmis ir įdubomis.Pristatome pasirinkto efekto kūrimą „žingsnis po žingsnio“.

Šį kartą dekoravimo raštas bus kuriamas naudojantis teptuku.

Prieš pradedant kurti efektą reikia atitinkamai paruošti pagrindą. Jis turi būti stabilus, sausas, lygus, be dulkių, dažų ir klijų. Visas silpnai sukibusias dalis reikia pašalinti, ištrupėjusias vietas, jeigu jų yra, užlyginti. Paskui su dažymo voleliu visas paviršius gruntuojamas vienu preparato Kontakt grunt Primacol Decorative sluoksniu. Tai paruošta naudoti priemonė, kurią reikia tiktai sumaišyti. Užtepta ant sienos ji padidina rišamąją gebą, todėl galima dekoruoti ir menkai drėgmę sugeriantį paviršių. Grunto sudėtyje yra kvarcinio smėlio, dėl to nugruntavus pagrindą susidaro akyta danga, kuri gerokai padidina rišamąją gebą. Taip paruoštas pagrindas paliekamas džiūti 12 valandų.

Paruošus pagrindą pradedamas kurti efektas. Su venecijietiška mentele užtepamas sluoksnis Primacol Decorative travertino, jo storis – sulig grūdeliu. Vienu kartu turi būti padengiamas paviršius, kurio plotas – ne daugiau kaip 2 m2. Tai leidžia išvengti situacijos, kai dalis užteptos dažų masės išdžiūsta nedekoruota, o kita dalis dar yra drėgna ir ją galima dekoruoti

Ant šlapio paviršiaus su teptuku kuriamas dekoravimo raštas. Šį veiksmą reikia kartoti tol, kol padengiama visas dekoruoti skirtas paviršius.

Dekoravus paviršių po kokių 15–30 minučių su švaria sudrėkinta mentele reikia išlyginti paviršių padarant įdubas. Taip paruošta siena paliekama džiūti 12 valandų.

Paskui, po kokių 10 valandų su voleliu arba teptuku užtepama dekoratyvinio beico, nuspalvintu pasirinktos spalvos pigmentu, arba jau paruoštu nuspalvintu dekoratyviniu beicu.

Prieš pat paviršiui įgaunant spalvą, kol beicas dar neišdžiūvo, jo perteklių reikia sugerti kempine.

 

 

 

Praėjus šiam laikui su dažymo voleliu užtepamas sluoksnis Primacol Decorative dekoratyvinio lako. Tai skaidrus preparatas, skirtas impregnuoti paviršiui, padengtam Primacol Decorative interjero kūrybingo dekoravimo sistemos gaminiais. Jam išdžiūvus susidaro bespalvė plėvelė, sustiprinanti dekoruojamą paviršių ir apsauganti jį nuo vandens ir teršalų. Lakuojant reikia tiksliai paskirstyti laką, kitaip ant sienos gali atsirasti nuotėkių. Taip nudažyta diena paliekama džiūti 6 valandas.

Galutinis efektas gaunamas po 24 valandų.

Šiam efektui Jums reikės šių produktų

Primacol Kontakt gruntas

6,99 
Į krepšelį

Primacol Dekoratyvinis beicas

10,79 
Prekės ženklas

Primacol

Blizgumas

Matinis, Perlamutrinis

Dengiamumas m²/l

12 – 16

Vidaus / lauko darbams

Vidaus

Talpa

1L

Kilmės šalis

Lenkija

Primacol Dekoratyvinis lakas

11,99 
Į krepšelį

Primacol Kolorant pigmentai

3,29 
Kolorant spalvos

Apelsino (3), Bordinė (1), Citrininė (7), Juoda (15), Karamelinė (4), Kukurūzų (6), Pilka (13), Raudona (2), Ruda (14), Samaninė (9), Smėlio (5), Ultramarino (11), Violetinė (12), Žalia (8), Žydra (10)