0 Comments

Sveiki,
norėčiau patarimo dviem klausimais:
1. plytinį priestatą (3x6m), esanti prie medinės trobos kaime, iš vidaus padengiau GKP ir tvirtinau medsriegiais (prie vidinės sienos) bei klijais (prie išorinių sienų). Medsriegių galvutes, kad nerūdytų, padengiau laku (radau kažkieno rekomendaciją internete), o kartu lako kliuvo ir aplinkui esantiems GKP ploteliams. Po to plokštes glaisčiau, gruntavau, dažiau emulsinias dažais.
Priestate yra viryklė ir kuomet ją naudoju, nuo garų laku padengtos vietos sudrėgsta ir išryškėja. O kuomet lauke ir viduje yra didesni temperatūrų skirtumai, ant plokščių dengiančių išorines sienas nuo kondensacijos sudrėgsta ir klijais padengtos plokščių vietos (šalčio tilteliai).
Kaip man spręsti šią problemą? Gal dažytas plokštes padengti nelaidžiu garams (vandeniui) gruntu, skystu stiklu ar dar kuo nors, o po to jas vėl dažyti?
2. Aukščiau minėtą priestatą noriu iš lauko apšiltinti putplasčiu ir jau pirkau 10cm storio frezuotas plokštes. Po to planavau jas dengti tinkleliu, glaistyti, dažyti. Bet vėliau nutariau apšiltintas sienas apkalti dailylentėmis.
Kaip dailyletes tvirtinti, nepažeidžiant apšiltinimo sluoksnio? Ar galima tašus dailylenčių tvirtinimui dėti ant putplasčio ir kaip tuomet juos tvirtinti?
Nuoširdus ačiu už atsakymus,
Petras