Kiti darbai

Cementinių paviršių impregnavimas

Nuotrauka, kurioje vaizduojama siena iš plytų.

Cementiniai paviršiai (betonas, klinkeris, akmuo, plyta) dėl savo tvirtumo ir ilgaamžiškumo plačiai naudojami statybose. Tačiau šie yra sudaryti iš medžiagų, kurios yra porėtos ir gali lengvai sugerti vandenį. Tai, laikui bėgant, gali sugadinti arba pabloginti paviršiaus būklę ir išvaizdą. Norint apsaugoti šiuos paviršius nuo vandens pažeidimų, juos galima impregnuoti. Cementinių paviršių impregnavimas sukuria barjerą (plėvelę), kuris neleidžia vandeniui prasiskverbti į medžiagos vidų. Apžvelgsime impregnavimo pranašumus bei jo taikymo veiksmus, kad galėtumėte apsaugoti turimą cementinį paviršių nuo vandens pažeidimų ir užtikrinti jo ilgaamžiškumą.

  • Atsparumas dėmėms: Cementiniai paviršiai paprastai būna akyti ir gali lengvai sugerti dėmes iš skysčių, tokių kaip vanduo, aliejus ar vynas. Šių paviršių impregnavimas skvarbiu impregnantu gali sukurti barjerą, kuris neleidžia šioms dėmėms prasiskverbti į vidų.
  • Atsparumas vandeniui: Cementinės medžiagos taip pat gali būti pažeistos vandens absorbcijos, ypač tose srityse, kuriose vyksta užšalimo ir atšildymo ciklai. Impregnavimas sandarikliu gali sumažinti vandens absorbciją ir užkirsti kelią užšalimo ir atšildymo pažeidimams.
  • Apsauga nuo kitų rūšių pažeidimų: impregnuojant galima apsaugoti ir nuo kitų rūšių pažeidimų, tokių kaip įbrėžimai, drožlės ir ėsdinimas, kurį sukelia rūgštinės medžiagos.

Impregnavimo eiga

  1. Nuvalykite paviršių: prieš naudodami impregnantą, svarbu kruopščiai nuvalyti paviršių, kad pašalintumėte nešvarumus, dulkes ar kitas apnašas. Jei reikia, galite naudoti specialų valiklį skirtą Jūsų valomam paviršiui ir laikykitės gamintojo nurodymų.
  2. Pasirinkite impregnavimo priemonę: yra daug įvairių tipų priemonių, skirtų impregnuoti, todėl pasirinkite tą, kuri atitinka cementinio paviršio tipą, su kuriuo dirbate. Kai kurios priemonės yra specialiai sukurtos labiau akytiems paviršiams, o kitos tankiems. Daugeliu atveju tinka ir universalus visiems cemento paviršiams skirtas impregnantas.
  3. Padenkite impregnantu: užtepkite priemonę teptuku, voleliu arba purkštuvu, vadovaudamiesi gamintojo instrukcijomis. Būtinai tolygiai užtepkite impregnantą ir padenkite visą paviršių.
  4. Leiskite išdžiūti: leiskite impregnantui visiškai išdžiūti. Tai gali užtrukti nuo kelių valandų iki kelių dienų – priklausomai nuo naudojamos priemonės tipo.
  5. Užtepkite antrą sluoksnį (nebūtina): jei reikia, užtepkite antrą impregnanto sluoksnį, kad užtikrintumėte visišką padengimą ir apsaugą.

Šiam darbui siūlome Jungtinėje Karalystėje gaminamą Thompson’s One Coat Water Seal. Šis cementinių paviršių impregnantas yra optimaliausias paviršiaus atnaujinimo – tinka daugumai paviršių ir užtenka tik 1 sluoksnio. Dėmesio! Šis impregnantas yra neatsparus trinčiai – nenaudokite grindims!

Svarbu paminėti, kad impregnuojant cementinį paviršių, jo nepadaro visiškai atspariu dėmėms ir kitai žalai, tačiau tai gali sumažina pažeidimų tikimybę. Reguliari priežiūra ir valymas taip pat gali padėti pailginti cementinio paviršiaus tarnavimo laiką.

Cementinių ir klinkerinių paviršių impregnantas Thompson’s

30,99 
Į krepšelį
Prekės ženklas

Thompson's

Spalva

Bespalvis

Dengiamumas m²/l

4

Vidaus / lauko darbams

Lauko

Talpa

5L

Kilmės šalis

Jungtinė Karalystė