Dekoravimas

Dekoratyvinio betono naudojimas

Dekoratyvinis betonas pavyzdine nuotrauka ir dekoratyvinio betono naudojimas

Teisingas dekoratyvinio betono naudojimas yra būtinas norint išgauti norimą efektą. Primacol Decorative dekoratyvinis betonas yra skirtas naudoti pastatų viduje. Su juo, priklausomai nuo lūkesčių ir įrengimo būdo, galima išgauti daug įdomių dekoratyvinių efektų – ir lygų, blizgantį paviršių, panašų į vibravimo būdu sutankinto betono paviršių, ir struktūrą su įdomiai atrodančiomis ertmėmis bei įdubomis, ir plytų iš architektūrinio betono imitaciją. Sienos, dekoruotos Primacol Decorative dekoratyviniu betonu, ypač dera šiuolaikiško ar pramoninio stiliaus patalpose ir puikiai dera su stiklo, medžio ar metalo elementais.

Dekoratyvinio betono naudojimas pateikiamas žemiau.

1. Gruntavimas

Dažymo voleliu visas paviršius gruntuojamas gruntu Primacol Kontakt. Tai paruošta naudoti emulsija, kuria rekomenduojama sutvirtinti pagrindą, kad būtų sumažintas drėgmės absorbavimas ir pagerintas sukibimas su dekoravimo pastomis ir struktūriniais dažais.  Gruntuotas sienos paviršius tampa elastingesnis, atsparus įbrėžimams. Taip paruoštas pagrindas paliekamas džiūti 12 valandų.

2. Betono užtepimas

Paruošus pagrindą pradedamas kurti efektas. Primacol Decorative dekoratyvinis betonas yra paruoštas naudoti gaminys, kurį reikia tik gerai sumaišyti prieš naudojant. Atidarius talpyklą ir kruopščiai sumaišius, dekoratyvinį betoną su dažymo voleliu reikia užtepti ant maždaug 1 m2 ploto paviršiaus. Tai leidžia išvengti situacijos, kai dalis užteptos dažų masės išdžiūsta nedekoruota, o kita dalis dar yra drėgna ir ją galima dekoruoti.

3. Išlyginimas prieš džiūvimą

Prieš išdžiūstant dekoratyvinį betoną reikia išlyginti su plastikine mentele. Šį veiksmą reikia kartoti tol, kol padengiamas visas dekoruoti skirtas paviršius. Tada siena paliekama džiūti 24 valandas.

4. Antro sluoksnio dengimas

Praėjus šiam laikui vėl, kaskart ant 1 m2 ploto paviršiaus, su dažymo voleliu užtepamas antras dekoratyvinio betono sluoksnis, paliekant galimus trūkumus.

5. Papildomas išlyginimas

Kol dažai dar neišdžiūvo, reikia švelniai, apskritais judesiais išlyginti nudažytą paviršių su plastikine mentele, pridedant ją prie sienos plokštuma. Šį veiksmą reikia kartoti tol, kol padengiamas visas dekoruoti skirtas paviršius.

6. Paskutinis išlyginimas

Maždaug po 15–20 minučių, įsitikinus, kad ant sienos užtepta medžiaga jau išdžiūvo tiek, kad nelimpa prie įrankio, reikia imti venecijietišką mentelę ir pridedant ją prie sienos plokštuma apskritais judesiais dar kartą išlyginti dekoruojamą plotą. Tada dekoratyvinio betono grūdeliai tinkamai sugula ir galima sėkmingai pašalinti visus nelygumus. Paviršiuje lieka tiktai smulkios, betonui būdingos įdubos.

Praėjus parai paviršius nuvalomas pašalinant nesukibusius likučius. Tam tikslui naudojamas teptukas. Paskui su teptuku arba dažymo voleliu siena padengiama Primacol Decorative dekoratyviniu laku. Lakuojant reikia atidžiai žiūrėti, kad nebūtų nuotėkių, kurie neigiamai paveikia galutinį vizualų efektą.

Esant poreikiui šį veiksmą pakartoti ir palikti sieną džiūti 24 valandas.

P.S. Nuotraukos esančios šalia žingsnių yra orientacinio pobūdžio ir nebūtinai viskas atrodys vienodai atliekant patiems. 

Efekto sukūrimui, Jums reikės šių produktų

Dekoratyvinis betonas

49,99 
Prekės ženklas Primacol Decorative
Betono spalvos Elbrus , Mont Blanc
Dengiamumas m²/l 0,5 – 0,8
Vidaus / lauko darbams Vidaus
Talpa 8kg
Kilmės šalis Lenkija

Primacol Dekoratyvinis lakas

11,99 
Į krepšelį
Prekės ženklas Primacol Decorative
Dengiamumas m²/l 10
Vidaus / lauko darbams Vidaus
Talpa 1L
Kilmės šalis Lenkija

Primacol Dekoravimo glaistyklė

14,99 
Į krepšelį
Prekės ženklas Primacol
Kilmės šalis Lenkija

Primacol Kontakt gruntas

6,99 
Į krepšelį
Prekės ženklas Primacol Decorative
Dengiamumas m²/l 7
Vidaus / lauko darbams Vidaus
Talpa 1kg
Kilmės šalis Lenkija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *