Mediena

Medinės lauko grindų dangos atnaujinimas

Medinės terasos dangos aliejavimas altax medienos aliejus

Pastaruoju metu populiarėja medinės lauko grindų dangos, dar žinomos kaip terasinės plytelės, skirtos lengvai atnaujinti savo kiemo ar balkono matomą paviršių. Lauko grindų dangos būna įvairios, bet dažniausiai sutinkamos yra medinės, plastikinės arba dirbtinės žolės imitacijos. Jas galima įsigyti daugelyje parduotuvių ir prekybos tinklų, kuriuose prekiaujama ir sodui skirtomis prekėmis. Nors medinės grindų dangos pirkimo metu atrodo gražiai ir patraukliai, tačiau neapsigaukite – joms vistiek reikalinga priežiūra. Tinkamai laiku neapsaugojus medinių lentelių, jos ims luptis, baltuoti ir skylinėti. Užtenka vienų metų medinei dangai pabūti po atvirumi dangumi ir jau matysis akivaizdūs pokyčiai.

Medinės lauko grindų dangos neapsaugota
Neapsaugota medinė lauko grindų danga po mažiau nei 1 metų laikymo balkone, atvirai vasarą ir žiemą.

Apsaugokite prieš atsirandant pakitimams

Jei nusprendėte pirkti medinę lauko grindų dangą, prieš ją įsirengiant, padenkite apsaugančia medžiaga, o tam geriausiai tinka medienos aliejai. To nepadarius, nuotraukoje galite matyti kaip tamsios spalvos lentelės atrodys po metų. Lenteles atnaujinimui reikės dengti tamsesnių spalvų aliejumi, kad kuo mažiau matytusi skirtumai tarp nusidevėjimų. Net toje pačioje plokstelėje pasitaiko, kad viena lenta nusidevėjus tampa labai tamsi, o kita nusilupa iki baltumo, todėl dengiant šviesia spalva – skirtumas tarp lentelių matysis.

Jeigu neseniai nusipirkote medinę lauko grindų dangą ir joje nesimato akivaizdžių nusidevėjimo požymių – galite padengti ir bespalviais aliejais. Taip išsaugosite jau turimą spalvą. Jei norite prisitaikyti pagal save ir rinktis kitokią spalvą – Jums tiks tiek šviesios, tiek tamsios spalvos. Bet kokiu atveju, danga turi būti padengta apsaugine priemone, kad ja galėtumėte džiaugtis ilgą laiką. Rekomenduojame rinktis Altax aliejų medienai arba mūsų naujieną – vokiško prekės ženklo Level+ karšto spaudimo, dvigubo virimo linų sėmenų aliejų. Pateiktuose nuotraukose yra balkono medinės lauko grindų dangos atnaujinimo rezultatai. Lentelės buvo dengtos Altax medienos aliejumi, tiko spalva. Matomam plotui užteko 2vnt. 0,75l tarų, o dengta buvo Storch 40mm teptuku.

Medžiagos lauko grindų dangos aliejavimui

Prieš pradedant aliejuoti medinę grindų dangą Jums reikės:

  • Teptuko arba viskozinės kempinės (geriausia rinktis teptuko plotį pagal lentelės plotį);
  • Medienos aliejaus;
  • Taros su vandeniu užmerkti teptuką (tarp sluoksnių dažymo);
  • Apsauginio kartono ar kitos medžiagos pasitiesti po dažoma danga, kad neištepti apačioje esantį grindinį (pvz. plyteles, trinkeles).
Medinė lauko grindų danga terasos plytelės prieš
Medinė lauko grindų danga terasos plytelės po

Kaip aliejuoti medinę grindų dangą?

Pradėkite nuo apsauginio kartono patiesimo po danga, kurią aliejuosite. Gerai išsimaišykite aliejų – apie 2 minutes. Jei spalva kelia įtarimą, maišykite ilgiau ir išsibandykite ant nedidelio ploto ir palaukite kol padžius. Denkite aliejų palei kiekvieną lentelę išilgai. Nepalikite aliejaus didelio perteklio, bet ir netaupykite dengdami per daug sausai. Netyčia užlašėjus aliejui papildomai ant lentučių, pasistenkite kuo greičiau perbraukti, kad neliktų ryškesnių taškų. Aliejuokite, kai lauke yra ne karščiau nei +25°C temperatūra. Įvertinkite ir tai, kad aliejuojant šviečiant saulei, temperatūra gali būti daug karštesnė nei rodo termometras pavėsyje. Baigę dažyti pirmą sluoksnį – būtinai palaukite tiek laiko, kiek nurodyta pasirinktos alyvos naudojimo aprašyme. Nuotraukose pateiktas vaizdas yra po 2 sluoksnių padengimo. Tokiam plotui prireikė 2 vnt. 0,75L Altax medienos aliejaus (atliko mažiau nei pusė antros taros). Baigę dengti antrą sluoksnį, palaukite kol viskas išdžius (pagal nurodytą džiūvimo laiką) ir mėgaukitės atnaujinta ir apsaugota terasa!

Produktai, skirti medinės lauko grindų dangos atnaujinimui

Aliejus terasai Ultimate Protection

Original price was: 41,09 €.Current price is: 32,87 €.
Prekės ženklas Ronseal
Spalva Šviesus ąžuolas , Tamsus ąžuolas , Tikas
Dengiamumas m²/l 8
Vidaus / lauko darbams Lauko
Talpa 2.5L
Kilmės šalis Jungtinė Karalystė

Karšto spaudimo linų sėmenų aliejus

8,79 35,99 
1L
5L
Prekės ženklas Level+
Blizgumas Pusiau matinis
Dengiamumas m²/l 16
Vidaus / lauko darbams Vidaus ir lauko
Talpa 1L , 5L
Kilmės šalis Vokietija

Aliejus medienai Altax

13,99 38,99 
0.75L
2.5L
Prekės ženklas Altax
Altax aliejaus spalva Ąžuolas , Baltas , Bespalvis , Kaštonas , Palisanderis , Pilkas , Šviesiai pilkas , Tikas
Dengiamumas m²/l Pirmas sluoksnis 10 – 15, kiti 20 – 35
Vidaus / lauko darbams Vidaus ir lauko
Talpa 0.75L , 2.5L
Kilmės šalis Lenkija

ClassicTOP teptukas dažams ir impregnantams

3,49 12,59 
Prekės ženklas Storch
Plotis 100mm , 40mm , 50mm , 60mm , 80mm
Kilmės šalis Vokietija

Primacol apsauginis kartonas grindims

10,69 
Į krepšelį
Prekės ženklas Primacol
Kiekis 1x15m
Kilmės šalis Lenkija

Storch Smulkių porų viskozinė kempinė

3,99 
Į krepšelį
Prekės ženklas Storch
Vidaus / lauko darbams Vidaus ir lauko
Kilmės šalis Vokietija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *