Mediena

Terasinių lentų montavimas patiems – ką reiktų žinoti ir atkreipti dėmesį?

Terasinių lentų montavimas patiems Altax medienos aliejus terasa

Svajonių terasa – tai ne tik patogi vieta poilsiui, bet ir draugų bei artimųjų susitikimams. Savarankiškas terasinių lentų montavimas sukurs pačių pagamintą unikalią erdvę kieme.

Terasos pagrindo paruošimas

Prieš pradedant surinkinėti terasą, verta pagalvoti, kokias medžiagas naudosime jai statyti ir apsaugoti žemę, ant kurios ji stovės. Paviršiaus paruošimas terasos lentoms yra ypatingo atsidavimo reikalaujantis procesas. Vertėtų užtikrinti, kad gruntas, ant kurio bus pastatyta konstrukcija, jei jis nėra pralaidus, turėtų maždaug 2% nuolydį, kad būtų užtikrintas vandens nutekėjimas. Tinkamam stabilizavimui galite pasikliauti betoniniu lygintuvu arba gruntu, sumaišytu su žvyru arba užpiltu betonu ir smėliu. Jei naudojamas tik betoninis lygintuvas, įsitikinkite, kad po sijomis, ant kurių dedamos lentos, yra trinkelės iš nesugeriančios medžiagos. Taip pat galima montuoti ant tinkamai sudėtų betoninių trinkelių.

Terasinių lentų montavimas

Konstrukcinės sijos turėtų būti pagamintos iš panašaus tankio medienos, iš kurios gaminamos ir terasos lentos. Geriausia, jei viskas būtų pagaminta ir iš tos pačios rūšies medienos. Nerekomenduojama derinti, pavyzdžiui, egzotiškos medienos su mūsų vietinėmis rūšimis dėl skirtingos jų reakcijos į temperatūrą, oro drėgmę ir kitas oro sąlygas. Sijos turi būti stabiliai pritvirtintos prie žemės naudojant kaiščius, plėtimosi inkarus arba nerūdijančio plieno varžtus. Lentų išdėstymas priklauso nuo Jūsų pačių skonio ir noro, tačiau pastatydami jas statmenai arba lygiagrečiai durims, terasa optiškai atrodys platesnė ar ilgesnė. Atminkite, kad lentos visada turi būti statmenos sijoms. Prieš klojant terasines lentas jas visada reikia tinkamai apsaugoti. Tokiu atveju pirmiausia verta naudoti antiseptiką, o po to plokštes iš visų pusių ištepti alyva, pvz. su Altax aliejumi arba Ronseal terasos aliejumi – tokiu būdu visapusiškai apsaugosime savo medieną.

Lentes prie kiekvienos sijos galima pritvirtinti naudojant atitinkamus varžtus, o kad varžtai neišsikištų iš lentų, pirmiausia reikia atlikti išankstinį gręžimą. Jei nuspręstume medines terasines lentas tvirtinti varžtais, vertėtų jas padaryti bent dvigubai ilgesnes nei lentos storis ir tvirtinti dviejose vietose, kad būtų geresnis stabilumas. Žinoma, varžtai turėtų būti pagaminti iš nerūdijančio plieno, kad po laiko, ant medienos nesusidarytų rūdžių dėmės. Varžtus geriausia tvirtinti maždaug 15-20 mm atstumu nuo lentos krašto ir 30-60 mm nuo lentos priekio, kad nesusilenktų galai. Terasos lentos niekada neturi būti sujungtos. Tarpai tarp paviršinių lentų turi būti bent 6 milimetrai, kad vanduo nutekėtų.

Medienos aliejaus pasirinkimas

Altax medienos aliejus yra dviejų natūralių aliejų – sėmenų ir tungo bei vaitspirito – mišinys. Aliejus giliai įsiskverbia į medieną ir nesudaro jokios dangos. Ronseal Ultimate aliejus yra vandens pagrindu pagamintas aliejus. Vandens pagrindo aliejų negalima tepti ant medienos, anksčiau apdorotos skiedikline medienos alyva. Jei mediena yra apsaugota bet kokiais vandens pagrindo aliejais, nerekomenduojame jos tepti skiediklio pagrindu ant viršaus (nebent tinkamai paruošus pagrindą).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *