Mediena

Medinės tvoros dažymas / impregnavimas

Medines tvoros dazymas

Medinės tvoros dažymas arba impregnavimas yra ne tik praktiškas būdas apsaugoti ją nuo stichijų, bet ir puikus būdas pagerinti bendrą lauko erdvės vaizdą. Šviežias dažų ar impregnanto sluoksnis pabodusią ir atgyvenusią tvorą gali paversti stilinga ir modernia. Tačiau prieš pradėdami dažyti, turite atlikti keletą svarbių žingsnių, kad įsitikintumėte, jog jūsų tvora yra tinkamai paruošta dažymui. Pateiksime Jums patarimų, kurie padės tinkamai nudažyti medinę tvorą – nuo paviršiaus valymo ir šlifavimo iki tinkamų dažų ir impregnanto pasirinkimo ir tvoros priežiūros laikui bėgant. Taigi, jeigu esate pasirengę atnaujinti savo tvorą, pradėkime!

  1. Nuvalykite tvorą: prieš dažydami įsitikinkite, kad tvora yra švari ir be nešvarumų, šiukšlių ir bet kokių atsilaisvinusių ar atsilupusių senų dažų. Tvorai valyti galite naudoti aukšto slėgio purkštuvą. Prieš pereidami prie kito žingsnio, leiskite tvorai visiškai išdžiūti.
  2. Šlifuokite paviršių: Švelniai nušlifuokite tvoros paviršių, kad pašalintumėte grubias vietas ar atplaišas. Tai padės dažams geriau prilipti prie paviršiaus ir tuo pačiu pašalinsite pažeistas medienos vietas.
  3. Pasirinkite tinkamus dažus / impregnantą: pasirinkite tuos dažus ar impregnantą, kurie yra specialiai pagaminti naudoti lauke ir tinkami medienai. Taip pat svarbu pasirinkti spalvą, kuri papildytų Jūsų namų stilių.
  4. Gruntuokite paviršių: jei Jūsų tvora yra plika mediena arba joje yra atviros medienos, rekomenduojame prieš dažant užtepti grunto sluoksnį. Tai padės dažams geriau sukibti ir taip pat neleis medienai sugerti per daug dažų. Šį punktą galima praleisti, jei turimų dažų gamintojas nurodęs, kad gruntavimas prieš padengimą nėra reikalingas.
  5. Užtepkite dažus: naudokite aukštos kokybės teptuką, volelį arba purkštuvą, kad dažytumėte tvorą. Pradėkite nuo viršaus ir eikite žemyn, užtikrindami, kad sluoksnis būtų lygus. Jei reikia yra reikalingas antras sluoksnis, leiskite dažams išdžiūti.
  6. Prižiūrėkite tvorą: kad nudažyta tvora atrodytų gražiai ilgus metus, svarbu ją tinkamai prižiūrėti. Reguliariai tikrinkite, ar tvoroje nėra pažeidimų ar vietų, kurias reikia dažyti, ir periodiškai nuplaukite, kad pašalintumėte nešvarumus ir šiukšles.

Problemos galinčios iškilti dažant

Medinės tvoros dažymas gali sukelti keletą bendrų problemų. Jos gali būti:

  • Netolygus padengimas: Jei dažai tepami netolygiai, kai kurios vietos gali būti tamsesnės arba šviesesnės nei kitos. Taip gali nutikti dėl netolygaus dažų ar impregnantų išvedžiojimo, o tai priklauso ne tik nuo pasirinkto per daug susidevėjusio darbo įrankio, bet ir nuo dažymo patirties bei sugebėjimo dirbti su šiais produktais.
  • Dažų lupimasis arba skilinėjimas: jei tvora nebuvo tinkamai paruošta prieš dažymą, laikui bėgant dažai gali nusilupti arba įtrūkti. Taip gali nutikti dėl to, kad prieš dažant paviršius nenušlifuojamas arba nenaudojamas gruntas. Tai gali nutikti ir dėl šviežios, dar žalios ir neišdžiūvusios medienos, kuri buvo panaudota tvoros gamybai. Medienai džiūstant, ji traukiasi, o tuo metu ir prasideda skilinėjimas.
  • Spalvos blukimas: laikui bėgant dėl saulės UV spindulių ir oro poveikio dažai gali išblukti arba prarasti spalvą. To galima išvengti pasirinkus aukštos kokybės lauko dažus, kurie yra sukurti taip, kad būtų atsparūs blukimui.
  • Dažai nubėga arba nuvarva: užtepus per daug dažų arba naudojant dažais perkrautą teptuką ar volelį, tvoros paviršius gali nubėgti arba nuvarvėti. Visus nubėgimus stenkitės kuo greičiau pašalinti.
  • Oro sąlygos: Dažant medinę tvorą esant aukštam drėgnumo lygiui, dažai gali lėtai džiūti arba netinkamai prilipti. Geriausia dažyti sausą, saulėtą dieną (stengtis vengti tiesioginių spindulių į dažomą plotą), tačiau kai yra temperatūra ne aukštesnė nei +25°C. Dažai ir impregnantai išdžiūsta iškart nutepus ir nespėja įsigerti į paviršių.

Žinodami apie šias galimas problemas ir imdamiesi būtinų priemonių jų išvengti, galite užtikrinti, kad jūsų dažyta medinė tvora atrodys puikiai ir tarnaus ilgus metus.

 

Rekomenduojame produktus tvorai

Dekoratyvinis medienos impregnantas LuxDecor

4,99 31,49 
1L
10L
5L
Prekės ženklas LuxDecor
LuxDecor spalva Alyvmedis , Ąžuolas , Baltas , Bespalvis , Eglė , Grafitas , Kaštonas , Kedras , Palisanderis , Pilkas , Pinia , Pušis , Raudonmedis , Senas medis , Tikas
Kilmės šalis Lenkija
Dengiamumas m²/l 12 – 16
Vidaus / lauko darbams Vidaus ir lauko
Talpa 1L , 10L , 5L

Impregnantas medienai Fence Life Plus+

19,99 29,99 
5L
9L
Prekės ženklas Ronseal
Fence life plus spalva Charcoal grey , Country oak , Dark oak , Harvest gold , Medium oak , Slate , Tudor black oak , Warm stone
Dengiamumas m²/l 6 -10
Vidaus / lauko darbams Vidaus ir lauko
Talpa 5L , 9L
Kilmės šalis Jungtinė Karalystė

Medienos impregnantas su vašku Altax Garden–Lasure

4,75 28,69 
0.75L
4.5L
9L
Prekės ženklas Altax
Garden-lasur spalva Ąžuolas , Kaštonas , Palisanderis , Pinia , Riešutas , Rudas
Dengiamumas m²/l 10
Vidaus / lauko darbams Vidaus ir lauko
Talpa 0.75L , 4.5L , 9L

Švediški dažai medienai RODFARG

28,99 
Į krepšelį
Dažų spalva Raudonai ruda
Dengiamumas m²/l 3
Vidaus / lauko darbams Lauko
Talpa 10L
Kilmės šalis Švedija

Dažai medienai Solid V, A bazė

15,00 115,00 
Prekės ženklas Hagmans Nordic
Dengiamumas m²/l 6 – 11
Blizgumas Pusiau matinis
Vidaus / lauko darbams Lauko
Talpa 0.9L , 2.7L , 9L
Kilmės šalis Švedija

Dažymo įrankiai

Apsauginė juosta jautriems paviršiams SunnySTAR 50 m

8,30 16,00 
25 mm
30 mm
38 mm
50 mm
9 mm
Prekės ženklas Storch
Juostos plotis 25 mm , 30 mm , 38 mm , 50 mm , 9 mm
Kilmės šalis Vokietija

ClassicTOP teptukas dažams ir impregnantams

3,49 12,59 
Prekės ženklas Storch
Plotis 100mm , 40mm , 50mm , 60mm , 80mm
Kilmės šalis Vokietija

LasurSTAR teptukas impregnantams

7,89 11,99 
Prekės ženklas Storch
Plotis 50mm , 75mm
Kilmės šalis Vokietija

Lenkta rankena voleliui Ø 8 mm

14,80 
Į krepšelį
Prekės ženklas Storch
Kilmės šalis Vokietija

Rankena voleliui Ø 6 mm

1,60 
Į krepšelį
Prekės ženklas Storch
Kilmės šalis Vokietija

Universali šveitimo kempinė FineXX

2,20 
Į krepšelį
Prekės ženklas Storch
Kilmės šalis Vokietija

Volelis lygiam dažymui FineStar 15

1,35 7,40 
10 cm
12 cm
25 cm
Prekės ženklas Storch
Plotis 10 cm , 12 cm , 25 cm
Kiekis 1 vnt.
Kilmės šalis Vokietija