Mediena

Medinės tvoros dažymas

Medinės tvoros dažymas yra ne tik praktiškas būdas apsaugoti ją nuo stichijų, bet ir puikus būdas pagerinti bendrą lauko erdvės vaizdą. Šviežias dažų sluoksnis pabodusią ir atgyvenusią tvorą gali paversti stilinga ir modernia. Tačiau prieš pradėdami dažyti, turite atlikti keletą svarbių žingsnių, kad įsitikintumėte, jog jūsų tvora yra tinkamai paruošta dažymui. Pateiksime Jums patarimų, kurie padės tinkamai nudažyti medinę tvorą – nuo paviršiaus valymo ir šlifavimo iki tinkamų dažų pasirinkimo ir tvoros priežiūros laikui bėgant. Taigi, jeigu esate pasirengęs atnaujinti savo tvorą, pradėkime!

 1. Nuvalykite tvorą: prieš dažydami įsitikinkite, kad tvora yra švari ir be nešvarumų, šiukšlių ir bet kokių atsilaisvinusių ar atsilupusių senų dažų. Tvorai valyti galite naudoti aukšto slėgio purkštuvą. Prieš pereidami prie kito žingsnio, leiskite tvorai visiškai išdžiūti.
 2. Šlifuokite paviršių: Švelniai nušlifuokite tvoros paviršių, kad pašalintumėte grubias vietas ar atplaišas. Tai padės dažams geriau prilipti prie paviršiaus ir tuo pačiu pašalinsite pažeistas medienos vietas.
 3. Pasirinkite tinkamus dažus: pasirinkite dažus, kurie yra specialiai pagaminti naudoti lauke ir tinkami medienai. Taip pat svarbu pasirinkti spalvą, kuri papildytų Jūsų namų stilių.
 4. Gruntuokite paviršių: jei Jūsų tvora yra plika mediena arba joje yra atviros medienos, rekomenduojame prieš dažant užtepti grunto sluoksnį. Tai padės dažams geriau sukibti ir taip pat neleis medienai sugerti per daug dažų. Šį punktą galima praleisti, jei turimų dažų gamintojas nurodęs, kad gruntavimas prieš padengimą nėra reikalingas.
 5. Užtepkite dažus: naudokite aukštos kokybės teptuką, volelį arba purkštuvą, kad dažytumėte tvorą. Pradėkite nuo viršaus ir eikite žemyn, užtikrindami, kad sluoksnis būtų lygus. Jei reikia yra reikalingas antras sluoksnis, leiskite dažams išdžiūti.
 6. Prižiūrėkite tvorą: kad nudažyta tvora atrodytų gražiai ilgus metus, svarbu ją tinkamai prižiūrėti. Reguliariai tikrinkite, ar tvoroje nėra pažeidimų ar vietų, kurias reikia dažyti, ir periodiškai nuplaukite, kad pašalintumėte nešvarumus ir šiukšles.

Problemos galinčios iškilti dažant

Dažant medinę tvorą gali kilti keletas bendrų problemų. Jos gali būti:

 • Netolygus padengimas: Jei dažai tepami netolygiai, kai kurios vietos gali būti tamsesnės arba šviesesnės nei kitos. Taip gali nutikti dėl seno arba susidėvėjusio teptuko ar volelio naudojimo, arba nepakankamo dažų kiekio.
 • Dažų lupimasis arba skilinėjimas: jei tvora nebuvo tinkamai paruošta prieš dažymą, laikui bėgant dažai gali nusilupti arba įtrūkti. Taip gali nutikti dėl to, kad prieš dažant paviršius nenušlifuojamas arba nenaudojamas gruntas.
 • Spalvos blukimas: laikui bėgant dėl saulės UV spindulių ir oro poveikio dažai gali išblukti arba prarasti spalvą. To galima išvengti pasirinkus aukštos kokybės lauko dažus, kurie yra sukurti taip, kad būtų atsparūs blukimui.
 • Dažai nubėga arba nuvarva: užtepus per daug dažų arba naudojant dažais perkrautą teptuką ar volelį, tvoros paviršius gali nubėgti arba nuvarvėti. Visus nubėgimus stenkitės kuo greičiau pašalinti.
 • Oro sąlygos: Dažant medinę tvorą esant aukštam drėgnumo lygiui, dažai gali lėtai džiūti arba netinkamai prilipti. Geriausia dažyti sausą, saulėtą dieną, tačiau kai yra temperatūra ne aukštesnė nei +25°C.

Žinodami apie šias galimas problemas ir imdamiesi būtinų priemonių jų išvengti, galite užtikrinti, kad jūsų dažyta medinė tvora atrodys puikiai ir tarnaus ilgus metus.

Related Posts