Mediena

Medinės terasos aliejavimas

medines terasos aliejavimas

Medinės terasos yra populiarios dėl daugelio priežasčių, įskaitant natūralų grožį, universalumą ir ilgaamžiškumą. Jos gali būti suprojektuotos ir pagamintos taip, kad atitiktų įvairius stilius ir poreikius – nuo paprastų, mažų iki didelių, daugiapakopių terasų su įmontuotomis funkcijomis, tokiomis kaip suolai, vietos sodinukams , apšvietimui ir pan.

Vienas iš medinių terasų privalumų yra tas, kad jas galima pritaikyti pagal konkrečią erdvę ar poreikį. Jos gali būti statomos žemės lygyje, aukščiau jo ar net ant stogo. Medinės terasos taip pat gali būti beicuojamos, dažomos arba aliejuojamos, kad derėtų prie supančios aplinkos ir paryškintų natūralų medienos grožį. Šiandien aptarsime kokius privalumus gali suteikti medinės terasos aliejavimas.

Kodėl reikia aliejuoti terasą?

Medines terasas reikia reguliariai prižiūrėti, kad jos atrodytų geriausiai. Dėl elementų, tokių kaip lietus, saulė ir vėjas, mediena laikui bėgant gali išblukti, įtrūkti ir pablogėti. Reguliarus valymas, įtrūkimų sandarinimas ir beicavimas arba aliejavimas gali padėti apsaugoti medieną ir pailginti jos tarnavimo laiką.

Medinės terasos aliejavimas yra būtinas dėl kelių priežasčių:

Ronseal aliejus terasoms padengta medinė terasa

Apsauga nuo drėgmės: mediena yra natūrali medžiaga, kuri yra linkusi sugerti drėgmę. Aliejus terasai sukuria barjerą, kuris atstumia drėgmę, neleidžia medienai pūti ar pelyti.

Apsauga nuo UV spindulių: nuo saulės UV spindulių medinės terasos gali išblukti, įtrūkti ir prarasti natūralų grožį. Terasos aliejavimas padeda apsisaugoti nuo UV spindulių, prailgina medienos tarnavimo laiką ir išlaiko natūralią jos išvaizdą.

Padidina natūralų medienos grožį: medinės terasos aliejavimas padeda išryškinti natūralų medienos grožį, sustiprinti medienos tekstūrą ir spalvą.

Priežiūra: Medinėms terasoms reikalinga reguliari priežiūra, kad jos atrodytų geriausiai. Terasos aliejavimas yra gyvybiškai svarbi priežiūros proceso dalis, padedanti išlaikyti gerą medienos būklę ir prailginti jos tarnavimo laiką.

Apskritai medinės terasos aliejavimas yra esminis žingsnis siekiant apsaugoti ją nuo stichijų ir išlaikyti puikią išvaizdą. Reguliariai padengdami terasą aliejumi, galite užtikrinti, kad ji išliks puikios būklės ilgus metus.

Aliejavimo procesas

Medinės terasos aliejavimas yra puikus būdas apsaugoti medieną nuo atmosferos poveikių ir išlaikyti ją kuo sveikesnę. Rekomenduojame laikytis šių žingsnių norint tinkamai ir efektyviai aliejuoti medieną:

1. Išvalykite terasą: prieš aliejuodami medinę terasą, įsitikinkite, kad ji yra švari, pašalindami nešvarumus, dulkes ir šiukšles. Birius nešvarumus galite nuvalyti šluota arba dulkių siurbliu, o tada nuplauti vandens ir muilo mišiniu.

2. Nušlifuokite terasą: kai terasa išdžius, šlifavimo popieriumi išlyginkite medienos paviršių. Šlifavimas padeda alyvai prasiskverbti į medieną ir suteikia lygesnę apdailą.

3. Pasirinkite tinkamą aliejų: Pasirinkite kokybišką, skvarbų aliejų, tinkamą naudoti medinėse terasose. Yra daug skirtingų aliejų rūšių, tačiau ieškokite tokio, kuris būtų specialiai sukurtas naudoti lauke ir atsparus trinčiai.

4. Tepkite aliejumi: teptuku arba voleliu tepkite alyvą ant medinės terasos. Užtepkite storą ir tolygų aliejaus sluoksnį, padengdami visą medienos paviršių. Labai svarbu dirbti mažomis dalimis, kad aliejus neišdžiūtų, kol dar nespėjote tolygiai paskirstyti.

5. Leiskite aliejui įsigerti: Leiskite aliejui įsigerti rekomenduojamą laiką, kaip nurodyta ant naudojamo gaminio instrukcijos. Įsigėrimo laikas priklausys nuo alyvos rūšies ir medienos būklės.

6. Nuvalykite aliejaus perteklių: praėjus rekomenduojamam laikui, švaria šluoste nuvalykite aliejaus perteklių nuo medinės terasos. Tai padeda išvengti aliejaus dėmių ar lipnumo ant paviršiaus.

7. Leiskite išdžiūti: prieš naudojimąsi terasa, leiskite jai visiškai išdžiūti. Šis procesas gali trukti nuo kelių valandų iki dienos, priklausomai nuo alyvos rūšies ir oro sąlygų.

Atlikdami šiuos veiksmus, teisingai ir efektyviai padengsite aliejumi savo medinę terasą ir apsaugosite ją nuo gamtos veiksnių. Tai gana paprastas procesas, galintis žymiai pailginti medinės terasos tarnavimo laiką. Perkamiausios prekės terasos aliejavimui Lietuvoje yra Altax aliejus medienai ir Ronseal Ultimate aliejus terasai.

Produktai, skirti terasos aliejavimui

Aliejus terasai Ultimate Protection

41,09 
Pasirinkti savybes This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Aliejus medienai Altax

14,99 40,49 
0.75L
2.5L
Pasirinkti savybes This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Landora terasos aliejus Terrasslasyr V

19,99 
Pasirinkti savybes This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Landora terasų aliejus skiediklio pagrindu, Rudas, 2,5L

39,19 
Į krepšelį